agrocentrumpraca

piątek, 08 luty 2013 19:44

Nagroda im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego! Zgłoś swojego lekarza

015Po raz czwarty pacjenci i ich rodziny mogą zgłaszać lekarza do Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Idealny kandydat to osoba, dla której nie jest obce słowo EMPATIA, dla której pacjent i jego problemy to nie tylko praca, ale coś znacznie ważniejszego.

Idea Nagrody

Pragniemy wskazać i nagrodzić lekarzy, którzy leczą człowieka, nie tylko chorobę. Relacje z pacjentami budują poprzez życzliwość i empatię. Kształtują etos zawodu, są autentycznie szanowani i są wzorami do naśladowania – piszą Fundatorzy Nagrody, przyjaciele i rodzina zmarłego w 2008 roku dr. Krzysztofa Kanigowskiego, wybitnego chirurga z Białegostoku, lekarza pochylającego się nad chorymi z uwagą i troską .

Nagroda jest przykładem starań o podniesienie jakości leczenia, o etyczne i empatyczne relacje lekarzy z pacjentami. Nagroda umożliwia publiczne wyrażenie uznania lekarzom, którzy spełniają powyższe standardy.

Dotąd Nagrodę otrzymali: dr Elżbietą Solarz z Hospicjum Domowego dla Dzieci "Pomóż im" (2010), dr Zbigniew Mazurkiewicz, ordynator oddziału ortopedii w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku (2011), dr Teresa Żółtowska, wieloletni lekarz onkolog, organizator lecznictwa onkologicznego i opieki hospicyjnej (2012).

Nagroda składa się z pamiątkowej statuetki, wykonanej przez artystkę rzeźbiarkę Małgorzatę Niedzielko, honorowego dyplomu oraz kwoty pieniężnej.

W roku 2012 powstał film dokumentalny o dr. Krzysztofie Kanigowskim, prezentowany w TVP. Można go obejrzeć na stronie: www.doktorkanigowski.pl w zakładce KRZYSZTOF KANIGOWSKI.

Do Nagrody można zgłaszać lekarzy z całego województwa Podlaskiego. Zgłoszenia należy wysłać do 28 lutego 2013.

Uroczystość wręczenia Nagrody z udziałem Laureata 2013, pacjentów, zgłoszonych lekarzy, fundatorów Nagrody i mediów odbędzie się 13 kwietnia 2013 r. w Białymstoku.

JAK ZGŁOSIĆ SWOJEGO KANDYDATA?? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy KLIKNIJ TUTAJ

Statuetka Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego

015a

 

Plakat Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego

015b

 

źródło: www.doktorkanigowski.pl

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.